Telegram Grupları (Aralık)

Telegram Grupları

Bir sosyal medya platformu olan Telegram’ın yalnızca iletişim ağı değildir. Telegram’da bireysel olarak iletişim kurulduğu gibi grup kurma seçeneği de bulunur. Bu grupların işlevleri ise çok kapsamlı değişiktir. Kendi istek ve ihtiyaçlarınıza göre bir gruba üye olabilirsiniz. Hem Telegram’ı kullanmak hem de grupla üye olmak bir ücret gerektirmemektedir. Bu yazımızda özellikle öğrenciler için ders gruplarını, öğrencilerin katılması gereken grupları ve Telegram grupları açmak için yapmanız gerekeni anlatacağız. Mesela öğrencilerin birbirleri ile iletişim kurup aynı zamanda kendilerine soru kaynakları bulabilecekleri gruplar vardır. Bu gruplar sayesinde öğrenciler istediği kaynaklara rahatlıkla ulaşabilirler. Sadece kaynaklara ulaşmak da değil aynı zamanda yapamadığı soruları bu gruplarda rahatça sorabilirler.

Öğrencilerin Kesinlikle Girmesi Gereken Telegram Grupları

Burada bir öğrencinin kesinlikle bulunması gereken grupları derledik.

1) Matematik Soru Grubu Grupta matematikle ilgili her türlü kaynak bulunmaktadır. Bunun dışında grupta matematik sorularını sorabiliriz.

2) Fizik Soru Grubu Bu grupta ise en sayısalın en önemli derslerinden birisi olan Fizik dersinin her türlü kaynağına ulaşmanız mümkündür. Sadece kaynağa ulaşmak değil aynı zamanda sorularınıza yanıt alabileceğiniz bir gruptur.

3) Kimya Soru Grubu Bu grupta iste kimya ile ilgili her türlü sorunuzu sorabilir ve cevap bulabilirsiniz.

4) YKS Grubu Ülkemizde her genç güzel bir üniversitede okumak ister. Güzel bir üniversite de okumak içinde yks de iyi sıralama yapmamız gerekmektedir. Bu grupta YKS öğrencilerinin tüm sorularına cevap bulunmaktadır.

5) Geometri Grubu Tamamen geometri dersini geliştirmek ve bilgilendirmek için açılmış bir gruptur.

6) Türkçe Grubu Son yıllarda özellikle TYT sınavının en zor dersi olarak anılan Türkçe dersi için özel olarak açılmış gruptur. Bu grupta her türlü kaynak kitabı bulabilirsiniz.

Telegram Grubu Kurmak İçin Yapmanız Gerekenler

Telegram grubu kurmak işletim sisteminize göre değişiklik gösterir. Biz sizlere İOS, Android ve WEB üzerinden nasıl kuracağınızı anlatacağız. İOS için grup kurma: Yeni bir mesaj oluşturun. Daha sonra sohbetlerde sağ üst kısımda bulunan daire sembolüne tıklayın. Ardından “Yeni Grup” seçeneğini seçebilirsiniz. Android için grup kurma: Sohbetler sekmesine gelin ve dairesel sembole tıklayın bu kadar yeterli. Web üzerinden grup kurma: Sol üstte bulunan menü seçeneğine basın. Sonrasında ‘’Yeni Grup’’ diyerek grup oluşturabilirsiniz. Telegram Facebook Sayfası‘nda sık sık Telegram grupları ve kanalları paylaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir