Telegram Grupları 2023 En İyiler

Telegram Grupları En İyiler Belli Oldu (2023)

Telegram Grupları için ilgi alanınıza uygun gruplara katılım sağlayabilir veya kendi grubunuzu kurabilirsiniz. Telegram uygulaması içerisinde oluşturacağınız grubun yöneticisi olarak istediğiniz kuralları ve kısıtlamaları koyabilir ve bu şekilde grubun büyümesini de sağlayabilirsiniz.

İşte yeni açıklanan Telegram grupları:

@Piyasa : Ekonomi sohbetleri yapılan Telegram grubu
@sohbet_gruplari : Tanışma ve arkadaşlık sohbetleri yapılan Telegram grubu
@Matematik : Matematik sorularının çözüldüğü Telegram grubu
@AnadoluAcikOgretim : Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin buluştuğu Telegram grubu

Diğer Telegram grupları için sitemizin anasayfasını ziyaret edebilirsiniz. Haftalık olarak yayınlanan 1000’den fazla en iyi grupları ve kanalları bulabilirsiniz.

Yeni kurmuş olduğunuz Telegram grubunun grup yönetimini yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz kullanıcıları da grup yönetimine dâhil edebilir ve birlikte Telegram grubunu yönetebilirsiniz. Yine aynı şekilde başkasının açmış olduğu bir Telegram grubuna yönetici de olabilirsiniz. Bir kişiyi grup yönetici yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

• Grup yöneticiliği için seçmek istediğiniz kullanıcının üzerine basılı tutun.
• Daha sonra Promote to admin butonuna tıklayın.
• Aynı bölümde yer alan Change Permissions butonuna da tıklayarak seçmiş olduğunuz işinin izin listesine erişim sağlayabilirsiniz.

Telegram Gruplarından Nasıl Ayrılabilirim?

Sonradan katılım sağladığınız veya üye olduğunuz bir Telegram grubunu artık istemiyorsanız dilediğiniz zaman gruptan ayrılabilirsiniz. Daha sonra tekrar gruba katılmak için Telegram grubu linkinden gruba katılım sağlamanız gerekecektir.

Telegram gruplarından ayrıldıktan sonra grup içerisinde herhangi bir eylem yapamazsınız. Telegram grubundan ayrılmak için ayrılmak istediğiniz Telegram grubunun üzerine gelin ve basılı tutun. Bu noktada çıkacak olan “Ayrıl “ seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Bundan sonra grup eski mesajları listenizde kalabilir. Bunları da tamamen silmek için mesajları silme kısmından grup mesajlarını silebilirsiniz.

Telegram Grubu Nasıl Bulunur?

Hem özel hem de genel Telegram grupları bulunmaktadır. Eğer özel bir Telegram grubuna erişim sağlamak ve katılmak istiyorsanız bunun için grubun davet linkinin olması gerekmektedir. Ancak genel yani herkese açık Telegram gruplarına katılım sağlamak için iki farklı yöntemi de tercih edebilirsiniz.

A- Telegram Grubuna t.me Bağlantısı İle Katılım

Özel gruplara katılmak için tercih edilen t.me bağlantı linki ile genel gruplara da katılım sağlayabilirsiniz. Davet bağlantısı linki üzerinden gruba ulaşabilir ve “katıl” seçeneğini tıklayarak gruba erişim sağlayabilirsiniz.

B- Arama Yöntemi İle Katılım

Genel Telegram grupları için davet linkine ihtiyacınız yoktur. Telegram arama kısmını kullanarak ilgi alanınızı veya grubun adını yazabilir ve genel Telegram gruplarına katılımcı olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir