Telegram’da Yapılması Gereken Basit Ayarlar

Telegram son zamanlarda çok yaygın kullanılmaya başlandı ancak bazı yapılması gereken ayarları mevcut. İşte Telegram’da yapılması gereken ayarlar;

1- Telegram ekranınızı açtıktan sonra sol üstte ki 3 çizgiye tıklayın,
2- Ayarlar sekmesine tıklayın,
3- Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin,
4- Telefon numarası seçeneğine tıklayın ve buradan numaranızı kimin görebileceğini seçin (‘Herkes’ işaretli ise, bu numaranızı herkesin görebileceği anlamına gelir)
5- Profil fotoğrafı seçeneğine gelip profil fotoğrafınızı kimlerin görebileceğini seçin. (Çok üyeli gruplara üyeyseniz tavsiyemiz profil fotoğrafınızı gizlemenizdir.)
6- İletilen mesajlar seçeneğini düzenleyin. (Bir arkadaşınız veya gruplarda gönderinizi beğenen birini başka bir grupta veya başka bir kişiye mesajınızı iletmek isteyebilir. Mesajınız iletildiğinde ismizin gözükmesidir. ‘hiç kimse’ yapabilirsiniz.)
EN ÖNEMLİLER
7- Aramalar (Bu seçenek kesinlikle ‘kişilerim’ olmalı diye düşünüyoruz yoksa herkes istediği vakitte sizi arayabilir.
8- Gruplar. (Bu seçenekte kesinlikle sadece ‘kişilerim’ olmalı. Telegram da en fazla başınıza gelebilecek zorluklardan birisi, sizin üye olmadığınız gruplara istemeden üye olduğunuzu fark etmeniz olacaktır. Bu gruplar hiç istemeyeceğiniz gruplar olabilir. Engellemek çok kolay, bu seçenekten ‘kişilerim’ seçeneğini seçili tutarsanız sizi gruplara sadece arkadaş listenizde olan arkadaşlarınız ekleyebilir.

Telegram’a yeni taşınan arkadaşlarınıza bu gönderiyi aşağıda ki sosyal medya ve WhatsApp paylaşım seçeneklerinden kolayca iletebilirsiniz.

Gönderi linki: https://telegramgruplari.net/telegram-haberleri/telegramda-yapilmasi-gereken-basit-ayarlar/

Bu önemli bilgileri ve daha fazlasını Telegram kanalımızda paylaşıyoruz, katılabilirsiniz 🙂 https://t.me/gruplarkanallar

Buradan da yeni Telegram kategorilerine ulaşabilirsiniz: https://telegramgruplari.net/telegram-kategorileri/

Kanalımıza katılın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir