Telegram Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır?

telegram+nedir

Telegram Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram nedir diye sorduğumuzda öncelikle, kullanıcıların ek güvenlik için uçtan uca şifrelenen gizli mesajları göndermelerine olanak tanınan bir sohbet mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram ile resim ve videolardan daha fazlasını paylaşabilirsiniz, ancak Telegram belgeleri aktarmanıza veya mevcut konumunuzu kolayca arkadaşlarınıza göndermenize olanak tanır. Telegram, hızlı, hafif, reklamsız ve tamamen ücretsiz olan en iyi uygulamadır, bu uygulama WhatsApp’a çok benzer ve WhatsApp’a bir alternatif olabilir. Son zamanlarda Telegram nedir gibi sorgularla oldukça karşılaşılmaktadır. Telegram grupları oldukça merak edildiği için ve çok fazla rağbet görmeye başladığı için son zamanlarda Telegram nedir sorusuna da oldukça rastlamaya başlamıştık.

Telegram sohbet uygulaması temiz bir ara yüze ve birçok özelliğe sahiptir ve bu nedenle Telegram bugün dünyanın her yerinden insanlar tarafından çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Telegram diğer sohbet uygulamalarına benzemez, Telegram bulut tabanlı veya bulut teknolojisidir, bu da konuşmalarınızı akıllı telefonlar, tabletler, web ve hatta masaüstünüzde sorunsuz bir şekilde taşıyabileceğiniz anlamına gelir. Şimdi gelelim Telegram nasıl kullanılır sorusunun cevabına. Telegram’ı çeşitli cihazlarda kullanmanın bazı yolları şunlardır:

1. Telegram uygulamasını yükleyin. Aç AppStore veya Google Play’i ve Telegram arayın. Kağıt uçak logolu bir uygulama arayın ve kurun.

2. Telefon numaranızı ekleyin. Telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Telegram, gerçekten sizin numaranız olduğunu doğrulamak için hemen dört basamaklı bir kod içeren bir metin mesajı gönderecektir. Devam etmek için kodu uygulamaya girin.

3. İsim ve resim ekleyin. Telegram, kullanıcıların ad ve resimle birlikte kendi profillerini oluşturmalarına izin verir. Devam etmek için bu bilgileri girin.

4. Telegram ile arkadaşlar bulun. Uygulamaya Adres defterinize erişim izni verirseniz, Telegram, Telegram kullanan arkadaşlarınız için kişileri otomatik olarak arayabilir. Ekranın sol alt tarafındaki İletişim sekmesine dokunduğunuzda, Telegram, Telegram kullanan arkadaşların bir listesini ve ayrıca telgrafa kaydolmayan Kişilerin bir listesini görüntüleyecektir. Henüz Telegram kullanmayan bir arkadaşınızın adına dokunarak sohbete katılmak için davet gönderebilirsiniz.

5. Sohbeti başlatın. Telegram hesabı olan bir arkadaşınız ile yeni bir sohbet başlatmak için o kişiyi seçin. WhatsApp ve diğer SMS uygulamalarına benzer şekilde, ekranın alt kısmında mesaj yazabileceğiniz bir metin alanı vardır.

6. Fotoğrafları, Web resimlerini, videoları, belgeleri, kişileri veya konumunuzu gönderin. Çoğu mesajlaşma uygulamasının aksine, Telegram arkadaşlarınıza çeşitli bilgiler göndermenize izin verir. Sohbet metni alanının yanındaki ataç veya ataç simgesine dokunun ve göndermek istediğiniz bilgi türünü seçin. Bir fotoğraf veya video çekmeyi ya da cihazınızdaki dosyalardan birini seçebilirsiniz.

7. Mevcut konumunuzu bir arkadaşınıza göndermek istiyorsanız, Konum seçeneğini seçin ve uygulamanın mevcut konumunuza erişmesini kabul edin. Arkadaşınız daha sonra size interaktif bir harita gönderecek. Telegram kullanarak belgeleri ve kişileri paylaşma seçeneği de vardır.

8. Gizli bir sohbet başlatın. İletişim sekmesinden Yeni Gizli Sohbet seçeneğini daha sonra arkadaşınızın ismini seçin. Bu sohbette gönderilen her mesaj şifrelenmektedir. Bu sohbete bir başka kimse erişemeyecektir. Normal sohbet gibi metin, medya ve belge gönderebilirsiniz.

9. Ayrıca kendi gizli sohbet mesajınızı oluşturmayı da seçebilirsiniz; bu, belirli bir süre sonra silinebilir. Gizli sohbet halinde, ekranın üst kısmında arkadaşınızın ismine dokunun. Bilgi düğmesine basın ve Kendini Yok Etme Zamanlayıcısı ayarına girin.

Telegram Web Tarayıcısı Nasıl Kullanılır

İOS ve Android işletim sistemine sahip bir Akıllı Telefonda bir sohbet uygulamasını nasıl kullanacağınızı öğrendikten sonra şimdi Telegram’ı bir Web Tarayıcısında nasıl kullanacağınıza, çeşitli medyalarda Telegram desteğine geçelim ve Telegram’a web üzerinden veya bir Masaüstü PC üzerinden erişmek için akıllı telefonunuzu bağlamanıza gerek yok. Başlamak için, yalnızca resmi adresi ziyaret edip bir web tarayıcısı seçerek veya doğrudan

https://web.telegram.org/ adresinden web tarayıcısı için Telegram adresine erişmeniz gerekir , bu adrese eriştiğinizde cep telefonu numaranız ve bir metin mesajı göndermeniz istenir. (SMS) doğrulamak için. SMS gelmezse, arama yapma seçeneği de vardır. Doğrulandıktan sonra, tüm mesajlar ve kişiler bu uygulamada görünecektir. En büyük avantaj, artık normal bir klavye kullanarak diğer insanlarla sohbet edebilmenizdir. Telegram Facebook grubuna katılarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir